Összetevők (1. táblázat): magnézium-biszglicinát, zselatin (kapszula).
Összetevők részletesen
1. táblázat Aktív komponensek koncentrációja (WTN Magnézium-biszglicinát).
Aktív komponensek | 2 kapszulában |
Magnézium (teljesen elreagáltatott magnézium-biszglicinátból) | 210 mg (NRV* 56%) |
Glicin aminosav (teljesen elreagáltatott magnézium- biszglicinátból) | 1490 mg |
*Napi beviteli referencia érték %-a felnőttek esetében.
A WTN Magnézium-biszglicinát* étrend-kiegészítő, a magnézium egyik legjobban és legkönnyebben hasznosuló formáját tartalmazza, ami érzékeny bélrendszer esetén is remekül használható. Mérsékelheti az alvásproblémákat, csökkentheti a migrénes fejfájás gyakoriságát, csökkentheti az izomgörcsöket és az izomfáradtságot, segítheti a nemi hormonok egyensúlyának beállítását, kiegyensúlyozhatja az idegrendszer működését.
* A magnézium-biszglicinát és a magnézium-glicinát eltérő nevek ugyan, de ugyanazt a vegyületet jelölik.
Miben előremutató a WTN Magnézium-biszglicinát más, hasonló termékekhez képest?
- Az alkalmazott magnézium-biszglicinát teljesen elreagáltatott molekulaforma, azaz nem tartalmaz olyan káros oxidokat**, amelyek leterhelnék a szervezet antioxidáns rendszerét. A legtöbb magnézium-biszglicinát termékben egyébként van magnézium-oxid.
- Kiváló biohasznosulású molekulaforma, ugyanis a biszglicinát forma kiválóan szívódik fel a szervezetben, ami javítja a magnéziumpótlás hatékonyságát.
- Nem zavarja más ásványi anyagok és nyomelemek felszívódását, mert a magnézium-biszglicinát aminosavként szívódik fel (nem pedig ionosan). Ez akkor hasznos különösen, ha több terméket egyszerre szedsz.
- A termék nem tartalmaz káros technológiai segédanyagokat.
- Gyomorbarát, vagyis nem okoz gyomorbántalmakat vagy hasi diszkomfortérzést, így könnyen tolerálható.
** A magnézium-biszglicinát gyártása során (ez érvényes más magnéziumvegyületekre is) mindig magnézium-oxidból indulnak ki. Az olcsó magnézium-biszglicinátok nem esnek át a tisztítási fázison, ezért tartalmaznak magnézium-oxidot is. Ezzel szemben a teljesen elreagáltatott formák viszont nem tartalmaznak.
Milyen esetekben használd?
A magnézium az egyik legfontosabb ásványi anyag a szervezet számára, és alapvető szerepet játszik számos biológiai folyamatban. Ezért a megfelelő magnéziumszint fenntartása kulcsfontosságú az egészség megőrzése szempontjából.
A csökkent magnéziumszintnek olyan szerteágazó tünetei lehetnek, mint például:
- izomgörcsök,
- szívritmuszavarok,
- gyengeség,
- fáradtság,
- alvásproblémák,
- szorongás stb.
Magnéziumhiány akkor alakulhat ki, amikor a szervezet nem jut elegendő magnéziumhoz, vagy amikor valamilyen tényező csökkenti a magnézium felszívódását, vagy növeli a magnéziumveszteséget, mint például:
- hiányos étrend;
- krónikus betegségek (pl.: a cukorbetegség és a vesebetegségek befolyásolhatják a magnézium anyagcseréjét és felszívódását);
- gyógyszerek (pl.: vízhajtók, protonpumpagátlók és immunszuppresszánsok növelhetik a magnézium kiválasztását a vizelettel vagy csökkenthetik a magnézium felszívódását);
- alkoholfogyasztás;
- intenzív testmozgás;
- terhesség és szoptatás;
- stressz;
- emésztőrendszeri problémák (pl.: Crohn-betegség, cöliákia) stb.
A WTN Magnézium-biszglicinát segíthet a magnéziumszint fenntartásában és a magnéziumhiány okozta kellemetlen tünetek csökkentésében. Fokozottabb magnéziumigény esetén, a kapszulás forma mellett alkalmazhatod a WTN Magnézium Komplex krémet is.
Emésztőrendszeri vagy pl. rendszeres lábgörcsök esetén kifejezetten WTN Magnézium Komplex krémet ajánlunk a WTN Magnézium-biszglicinát vagy a WTN Magnézium+B6 komplex termékünk helyett.
Miért és hogyan működik a termék?
A magnézium elengedhetetlen szerepet játszik a szervezetben, többek között:
- az idegrendszer és izmok működésének szabályozásában;
- az energiatermelésben, segítve az ATP (adenozin-trifoszfát) képződését, amely az energiaforrásunk;
- az egészséges szív- és érrendszer működésében, a szívritmus szabályozásában;
- az immunrendszer támogatásában, a fertőzések elleni védekezésben;
- az egészséges csontok és fogak kialakításában és fenntartásában;
- az anyagcsere-folyamatokban, például a glükóz anyagcseréjében.
A magnézium élettanilag kedvező hatásairól szóló teljes lista meglehetősen hosszú lenne, de már a felsoroltakból is kitűnik, hogy az egészség fenntartásához a kellő mennyiségű és minőségű magnéziumbevitel elengedhetetlen.
A magnézium-biszglicinát használatával a magnézium hatékonysága növelhető, így könnyebben biztosítható az ajánlott napi magnéziumszükséglet.
A magnézium-biszglicinát a magnézium és a glicin nevű aminosav által alkotott molekula. Kiváló biológiai hasznosulással rendelkezik és mivel a szervezet fehérjeként azonosítja, így a felszívódás hatásfoka is nagyon nagy (nem versenyez más ionokkal). A magnézium-biszglicinát felszívódás után esik szét alkotóira, és minden molekularész biológiailag kedvező hatást fejt ki.
Ennek a formának nincs gyomornyálkahártyára irritáló hatása és a szervezetbe bevitt glicin jótékony hatással van a májra, a fáradékonyság hatékony kezelésére (a GABA receptorokra gyakorolt hatása által).
Mivel a magnézium-biszglicinát teljesen elreagáltatott formáját tartalmazza, így nem tartalmaz magnézium-oxidot, ezáltal a hasznosulás során a szervezet nem terhelődik káros oxigén gyökökkel.
A hatékonyságot megalapozó tudományos háttér
A fejlesztés során a következő lektorált szakirodalomból merítettünk.
[Chiu 2016] – Chiu, Y., H., Yeh, H., T., Huang, C., Y., et al.: Effects of Intravenous and Oral Magnesium on Reducing Migraine: A Meta-analysis of Randomized Controlled Trials, Pain Physician., 01, 2016.
[Costello 2016] – Costello, R., Wallace, C., T., Rosanoff, A.: Magnesium, Adv Nutr., 15, 01, 2016.
[Durlach 2004] – Durlach, J., Pagés, N., Bac, P., et al.: Magnesium research: form the beginnings to today, Magnes Res., 09, 2004.
[Makrides 2014] – Makrides, M., Crosby, D., D., Bain, E., et al.: Magnesium supplementation in pregnancy, Cochrane Database Syst Rev., 03, 04, 2014.
[Purves 2001] – Purves, D., Augustine, J., D., Fitzpatrick, D., et al.: GABA and Glycine, Neuroscience, 2nd edition, 2001.
[Swaminathan 2003] – Swaminathan, R.: Magnesium metabolism and its disorders, Clin Biochem Rev., 05, 2003.