ÚJ

WTN HormoTOX 60 kapszula

WTN HormoTOX 60 kapszula
ÚJ

WTN HormoTOX 60 kapszula

6 809 Ft
Egységár: 113 Ft/kapszul
db
Kedvencekhez

Hatékonyabb hormon- és toxinkivezetés

Segítség a felhalmozódott ösztrogének és méreganyagok lebontásában, illetve kivezetésében.

Válogass biztonságosan
Rugalmas, 14 napos pénzvisszafizetési garancia!
Minőségét megőrzi
2025.02.09
Minőségét megőrzi
2025.02.09
A vásárlás után jóváírt összeg: 136 Ft
Adatok
Márka
Wise Tree Naturals
Kiszerelés
60db Kapszula
Kiszerelés
60db Kapszula
Részletek

WTN HormoTOXTM

Összetevők: kalcium-D-glükarát, zselatin (kapszulahéj), kitozán, zeller levél kivonat (10% apigenin), aktív szén, fehérmályva-gyökér koncentrátum, vörös szilfakéreg koncentrátum.

Összetevők részletesen:

1. táblázat Aktív komponensek koncentrációja (WTN HormoTOXTM).

Aktív komponensek

1 kapszulában

Kalcium-D-glükarát

400 mg

Kitozán, zeller levél kivonat (10% apigenin), aktív szén, fehérmályva-
gyökér koncentrátum, vörös szilfakéreg koncentrátum

280 mg

Milyen esetekben használd?

A szervezet ösztrogénlebontó mechanizmusai időnként nem boldogulnak a rájuk nehezedő terheléssel, ezért különböző tünetek formájában jelzi a test, hogy baj van. Ilyenkor a megoldást ezeknek az ösztrogénlebontó folyamatoknak a támogatása jelentheti. Ebben jelenthet segítséget a nyugati világban ismert, és széleskörűen alkalmazott kalcium-D-glükarát nevű hatóanyag.

Az ösztrogénekhez kell sorolni azokat a nem természetes toxikus vegyületeket, ún. környezeti ösztrogéneket / hormonmodulánsokat, amelyek a szervezetbe jutva ösztrogén hormonokat utánoznak. Ezzel becsapják a szervezetet, mert a hatásuk csak ösztrogénszerű, és káros hatásuk abban is megnyilvánul, hogy lefoglalják az ösztrogénreceptorokat a valódi ösztrogének elől.

WTN HormoTOXTM használati javaslat:

  • Ajánlott mennyiség: napi 1 kapszula, bő folyadékkal (2,5-3 dl), étkezésektől, gyógyszerektől és egyéb étrend-kiegészítők szedésétől 1-2 órával elkülönítve.

Fontos

  • Alacsony ösztrogénszint esetén alkalmazása nem ajánlott.
  • Ha fogamzásgátló tablettát vagy hormonhatású gyógyszereket szedsz a termékhasználatról konzultálj szakemberrel.
  • A zsír megkötése által a kitozán csökkentheti a zsírban oldódó vitaminok (A, D, E, K) felszívódását, ezért az ilyen vitaminokat időben elkülönítve (kb. 2-3 órával) célszerű bevenni a WTN HormoTOXTM-tól.
  • Cukorbetegek, véralvadásgátlót szedők, epilepsziások és krónikus gyomor-bélrendszeri panaszokkal küzdők kérdezzék meg orvosukat a lehetséges interakciókról.
  • Kagylóra érzékenyek kitozán tartalma miatt kerüljék.
  • Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
  • Az ajánlott napi mennyiséget ne lépd túl.
  • A készítményt tartsd gyermekektől elzárva, száraz, hűvös, sötét helyen.
  • Gyermekek nem használhatják.
  • Ha bármely termékösszetevőre allergiás, túlérzékeny vagy, ne használd a terméket!
  • Nagyon javasolt az étrend-kiegészítők szedését elkülöníteni a kávé fogyasztásától. Legalább fél órával a kávé fogyasztása előtt vagy kávé fogyasztása után min. 2 óra múlva célszerű bevenni.
  • Nem javasolt az étrend-kiegészítők bevétele tejalapú készítményekkel!
  • Amennyiben több étrend-kiegészítőt szedsz, akkor konzultálj szakemberrel, hogy milyen sorrendben célszerű szedned őket ahhoz, hogy ne érvényesüljön a hatóanyagok közötti esetleges kioltó hatás.

Ez a termék nem vegán:

  • Mert a kapszula alapanyaga nagytisztaságú marhazselatin.

Miben előremutató a WTN HormoTOXTM, más, hasonló célú termékekhez képest?

  • Jóval szélesebb hatásspektrummal rendelkezik, mint egy monokomponensű, csak kalcium-D-glükarátot tartalmazó készítmények.
  • A kalcium-D-glükarát koncentrációja jellemzően nagyobb, mint a piacon lévő termékek többségében.
  • Nem csak a méreganyagok kiválasztását, de a bélnyálkahártya regenerációját is támogathatja, további jótékony hatóanyagai révén.
  • A máj és bél méregtelenítésén túl, a vese kiválasztó funkcióját is erősítheti.

A WTN HormoTOXTM döntően a hormonok és a toxinok kivezetésében nyújthat támogatást, míg ezek lebontásában, a WTN Indol-3-karbinol komplex lehet a segítségedre.

Miért és hogyan működik a termék?

A WTN HormoTOXTM működési mechanizmusának megértéséhez az ösztrogének, illetve az ösztrogénként viselkedő környezeti ösztrogének lebontási útvonalaiból, illetve azok gyenge pontjaiból érdemes kiindulni.

A folyamat nagyon leegyszerűsítve az 1. ábrán látható, és a következőket érdemes tudni róla:

  1. Az ösztrogénlebontás során 3 féle metabolit keletkezik az I. típusú méregtelenítési fázisban (a májban). A 16 alfa-OH és a 4-OH metabolitok károsak lehetnek, a 2-OH viszont ártalmatlan, ezért az egész lebontási folyamatot ebbe az irányba érdemes vinni.

  2. Az indol-3-karbinol, illetve az ebből keletkező diindolil-metán azért kedvező hatásúak, mert a lebontási folyamatot az ártalmatlan 2-OH keletkezésének irányába viszik (1. ábra) az I. típusú méregtelenítési fázisban.

  3. Mind közül a 4-OH metabolit a legkárosabb, és a belőle oxidációval keletkező kinonokat a glutationnal kell semlegesítenie a szervezetnek (1. ábra). Ellenkező esetben problémát okozhatnak.

  4. A II. típusú méregtelenítési fázisban a metilációé az egyik főszerep, mert ezt követően válnak vízoldékonnyá a metabolitok, így pedig könnyen ki tudnak ürülni a szervezetből. A WTN Metil spektrum támogatja az ún. COMT enzimet, hogy ezek a lebontó folyamatok hatékonyak legyenek. Fontos tudni, hogy a COMT enzim működéséhez magnéziumra is szükség van (1. ábra).

  5. Ezt követően a bomlástermékek egy része áteshet két másik kémiai reakción (glükuronizáció és szulfatálás), majd a vizelettel kiürül, és/vagy az epesavakkal a vastagbélbe kerül.

  6. A vastagbélben élő baktériumok egy része egy ún. béta-glükuronidáz enzimet termel. Ez az enzim pedig felbontja a kiürítés előtt álló, már vízoldékony formájú ösztrogén- és toxinbomlástermékek között lévő kémiai kötést. Ennek hatására pedig újra szabad ösztrogén keletkezik, amit a szervezet visszaszívhat. Ez vagy tovább növel egy meglévő ösztrogéndomminanciát, vagy ha a szervezetben eleve kicsi az ösztrogén koncentrációja, akkor éppen egy kedvező hatás érvényesül azáltal, hogy az ösztrogének nem ürülnek ki a szervezetből (1. ábra).

    Megjegyzés: a megnövekedett béta-glükuronidáz aktivitás összefüggésbe hozható a rosszindulatú folyamatok megnövekedett kockázatával. Amennyiben valaki étrendjében sok a zsír és kevés a rost, akkor az növelheti a béta-glükuronidáz aktivitást, míg a Lactobacillus acidophilus és a Bifidobacterium infantis baktériumrözsek viszont csökkentik azt.

  7. A WTN HormoTOXTM-ban lévő kalcium-D-glükarát blokkolja az egyes baktériumok által termelt béta-glükuronidáz enzimet, így támogatja a hormonok és hormonszerű toxinok kiürítését. Használata ezért ösztrogéndominancia állapotában és/vagy hormonodulás anyagok (toxinok) túlzott jelenlétében javasolt.

    Fontos: a kalcium-D-glükarát nem vesz részt a májban a glükuronizációs reakciókban. A glükuronsav és a glükonsav (kalcium-D-glükonátból) két, egymástól eltérő, csak nevében hasonló anyag. A kalcium-D-glükarát a vastagbélben fejti ki kedvező élettani hatását.

osztrogen v6d x1133

1. ábra Ösztrogének és környezeti ösztrogének egyszerűsített lebontási folyamata.

Mivel a bomlástermékek kivezetésében fontos szerep jut a veséknek is, ezért alkalmaztunk apigeninre standardizált zellerlevél kivonatot. Az apigenin egyébként egy sokoldalú, jótékony hatású vegyület.
A WTN HormoTOXTM-ban lévő kitozán csökkenti az endotoxinok és mikrobák által közvetített gyulladásokat, pozitív hatása van a bél mikrobiomjára.

A bél nyálkahártyájának regenerálása, az esetleges irritáció csökkentésére fehérmályva-gyökér és vörös szilfakéreg koncentrátumokat használtunk.

Mikor melyik termékre lehet szükségem?

Ez egyéni helyzettől függ, de kiindulópontnak a javaslatunk a következő:

  1. Alapesetben a metilációs folyamatokat érdemes először támogatni pl. a WTN Metil Spektrum-mal.
  2. Amennyiben ez nem hoz elég javulást, akkor érdemes bekapcsolni mellé a WTN HormoTOXTM-ot.
  3. Komoly ösztrogéndominanciás állapotok esetén a WTN Indol-3-karbinol használata együtt javasolt a WTN Metil Spektrummal és a WTN HormoTOXTM-al.

Hogyan csökkentheted a szervezetedre nehezedő ösztrogéntöbbletet?

Kerüld el a káros környezeti ösztrogéneket
Amennyire csak lehet kerüld a szervezetre is károsan ható toxinokat, környezeti ösztrogéneket (xenoösztrogének néven is ismertek), melyek képesek az ösztrogénreceptorokhoz kötődni, stimulálni azokat, ám hatásuk különbözik az ösztrogének hatásától.

Használj jótékony hatású növényi (fito) ösztrogéneket
Egyes növényekben megtalálható fitoösztrogének fogyasztása segíthet a többletösztrogén kivezetésében. Ezek alkalmazását a menstruációs ciklus működésével harmóniában célszerű beiktatni (a ciklus első felében).
Ilyen fitoösztrogének pl. a lignánok (legmagból), ligusztilid (kínai angyalgyökérből), krizin (flavonoid, propoliszból), izoflavonok (vörösheréből) stb.

Tehermentesítsd a májad
Az ösztrogénlebontás során a vérből az ösztrogének a májba kerülnek, ahol egy enzim lebontja ezeket, majd a bomlástermékeik az epével a bélbe ürülnek, ahonnan elhagyják a szervezetet.
A máj tehermentesítése ezért ebből a szempontból is kiemelt fontosságú, mert túlterheltsége önmagában is okozhat ösztrogéndominanciát, hiszen a felesleges ösztrogént nem tudja lebontani.

Támogasd a fő ösztrogénlebontó enzimed
A májban zajló, természetes ösztrogénlebontási folyamat egyik gyengébb pontja a II. fázisban, az úgynevezett COMT enzimhez kötődik. Ez az enzim pedig gyenge hatásfokkal működik, ha az ún. metilációs folyamatok nem működnek jól, illetve, ha nem áll rendelkezésre elég magnézium, ezért a magnézium pótlása kiemelkedően fontos.

Roboráld (erősítsd) a bélflórád
A bélben található esztrobolom baktériumok által termelt enzim is bontja az ösztrogént, ez mintegy másodlagos ösztrogénlebontásnak tekinthető.
Amikor a bélflóra-egyensúlytalanság áll fent, és nem termelődik elég lebontóenzim az ösztrogént a szervezet visszaszívhatja.

Érdekes: az alkoholfogyasztás növeli az ösztrogénszintet, ezért ezt érdemes kerülni.
Szakirodalom lista:
  • [Adewoyin 2017] – Adewoyin, M., Ibrahim, M., Roszaman, R., et al.: Male Infertility: The Effect of Natural Antioxidants and Phytocompounds on Seminal Oxidative Stress, Diseases., 01, 03, 2017.
  • [Banaee 2017] – Banaee, M., Soleimany, V., Haghi, B., N.: Therapeutic effects of marshmallow (Althaea officinalis L.) extract on plasma biochemical parameters of common carp infected with Aeromonas hydrophila, Vet Res Forum., 2017.
  • [Bradlow 1996] – Bradlow, H., L., Telang, N., T., Sepkovic, D., W., et al.: 2-Hydroxyestrone: the ‘good’ estrogen, J Endocrinol., 09, 1996.
  • [Ervin 2019] – Ervin, S., M., Li, H., Lim, L., et al.: Gut microbial β-glucuronidases reactivate estrogens as components of the estrobolome that reactivate estrogens, Journal of Biological Chemistry, 12, 2019.
  • [Greco 2021] – Greco, S., Pellegrino, P., Zannotti, A., et al.: Phytoprogestins: Unexplored Food Compounds with Potential Preventive and Therapeutic Effects in Female Diseases, Nutrients, 30, 11, 2021.
  • [Hawrelak 2010] – Hawrelak, J., A., Myers. S., P.: Effects of two natural medicine formulations on irritable bowel syndrome symptoms: a pilot study, J Altern Complement Med., 10, 2010.
  • [Kuiper 1998] – Kuiper, G., G, Lemmen, J., G., Carlsson, B., et al.: Interaction of estrogenic chemicals and phytoestrogens with estrogen receptor beta, Endocrinology, 10, 1998.
  • [Michnovicz 1997] – Michnovicz, J., J., Adlercreutz, H., Bradlow, H., L.: Changes in levels of urinary estrogen metabolites after oral indole-3-carbinol treatment in humans, J Natl Cancer Inst., 21, 05, 1997.