ÚJ

Freyagena Balance Fito SIBO(X)3 30 kapszula

Freyagena Balance Fito SIBO(X)3 30 kapszula
Freyagena Balance Fito SIBO(X)3 30 kapszula
Freyagena Balance Fito SIBO(X)3 30 kapszula
Freyagena Balance Fito SIBO(X)3 30 kapszula
ÚJ

Freyagena Balance Fito SIBO(X)3 30 kapszula

4 239 Ft
Egységár: 141 Ft/kapszula
db
Kedvencekhez

FOODMAP érintettség esetén, 4 pilléres protokollhoz

Válogass biztonságosan
Rugalmas, 14 napos pénzvisszafizetési garancia!
Minőségét megőrzi
2025.12.20
Minőségét megőrzi
2026.03.25
A vásárlás után jóváírt összeg: 85 Ft
Adatok
Márka
SIB(ox)3
Kiszerelés
30 db kapszula
Kiszerelés
30 db kapszula
Részletek
Bizonyos emésztési panaszok kapcsán a kombinált növényi készítmények átmeneti, célzott használata nagyszerű alternatíva lehet. Találunk olyan szakirodalmi eseteket, ahol a betegek több mint 50%-ánál nem volt eredményes a gyógyszeres kezelés bakteriális béldiszbiózis esetén, a körültekintően megválasztott növényi viszont igen.
Ebben a konkrét vizsgálatban két-két összetett növényi alapú készítményt kombináltak: a kutatók végül diplomatikusan úgy fogalmaztak, hogy a komplex növényi terápia hatékonysága megegyezett a konvencionális, antibiotikumos kezeléssel (F). Egy jelentős különbség mégiscsak volt az eredményekben (104 beteg): a hidrogénkilégzési teszt normalizálódását tekintve a bélpanaszos betegek válaszaránya 46% volt a gyógynövényes terápiák és 34% a rifaximinesetén. A rifaximinnel kezelt csoportban (n = 67) 1 anafilaxiás, 2 csalánkiütéses, 2 hasmenéses és 1 Clostridium difficile-fertőzéses esetet írtak le mellékhatásként. A gyógynövényes csoportban (n = 37) csupán egyetlen hasmenéses beteg volt, ami így tulajdonképpen nem tekinthető szignifikánsnak sem. Azaz valamivel jobb volt a hatékonyság és kevesebb a mellékhatás a növényi csoportban.
Érdekessége ennek a konkrét kutatásnak, hogy az érintettek maguk dönthettek, hogy melyik csoportba kerüljenek (gyógynövények vagy konvencionális antibiotikum). Láthatóan jóval többen választották a gyógyszeres kezelést emésztési panaszaik kapcsán, nincs is ezzel semmi gond.
Szakértői szemmel érdemes ennek a konkrét klinikai vizsgálatnak a forrásjegyzékét is végigböngészni, sokat tanulhatunk belőle integratív szemléletben a funkcionális emésztőszervi diszfunkciók kérdéseiről (F). Néhány példa a teljesség igénye nélkül a tanulmányban elemzett vagy felhasznált gyógynövényekből (esszenciális olajok és/vagy gyógynövény-kivonatok): kakukkfű, oregánó, zsálya, citromfű, teafa vagy borsmenta esszenciális olajok, valamint gyömbér-, édesgyökér-, máriatövis-kivonatok stb.
Források:
Chedid V, Dhalla S, Clarke JO, Roland BC, Dunbar KB, Koh J, Justino E, Tomakin E,
Mullin GE. (2014): Herbal therapy is equivalent to rifaximin for the treatment of small
intestinal bacterial overgrowth. Glob Adv Health Med 2014 May; 3(3):16–24.
További hiánypótló, hasznos és különlegesen gyakorlati táplálkozási „tanácsadót” ad az olvasók kezébe BARTHA ÁKOS és MEZEI ELMIRA Alacsony FODMAP-étrend című könyve. Azoknak kívánnak segítséget nyújtani, akik valamilyen emésztési problémával küszködnek, ami napjainkban, életmódunk és táplálékaink változásával sajnos egyre gyakoribb:
https://www.paleocentrum.hu/spd/9789634752066/Bartha-Mezei-Alacsony-FODMAP-etrend